Do zakończenia rejestracji pozostało:


W imieniu Katowickiego oddziału międzynarodowego stowarzyszenia ISACA mamy zaszczyt zaprosić na szkolenia:
Zapraszamy do rejestracji! →

Program merytoryczny szkolenia skupia się na zagadnieniach związanych z ustanowieniem i optymalizacją poziomu cyberodporności organizacji.

Eksperci z tej dziedziny pełniący aktywne role audyty, zarządzajacy  architekturą korporacyjną, mający doświadczenie we wsparciu obsługi incydentów przedstawią Państwu praktyczną wiedzę z obszaru wykorzystania ćwiczeń scenariuszowych. 

Technika ta jest szczególnie efektywnym narzędziem do weryfikacji i optymalizacji analizy ryzyka oraz przyjętych zasad organizacyjnych w organizacji.

W ramach ćwiczeń praktycznych uczestnicy będą przeprowadzali symulowaną obsługę incydentu ransomware, starając się przygotować do jego obsługi w przyszłości.

Polecam szkolenie tak dla zarządzających biznesem, pełniących role audytu jak i specjalistów ds bezpieczeństwa oraz IT.

Adam Mizerski
Prezes zarządu ISACA C/Katowice



 


ANATOMIA INCYDENTU

Omówienie anatomii cyberataków oraz wprowadzenie do problematyki obsługi incydentu Ransomware w kontekście  ciągłości biznesu jak i wypełnienie zobowiązań prawnych wobec klientów, kontrahentów oraz urzędów nazdoru np: UODO, CERT,  

FAZY I POWIĄZANE ZAGROŻENIA

Omówienie faz obsługi incydentu,  powiązanych zagrożeń oraz dobrych i złych wzorców działania pod dużą presją przy istotnych ograniczeniach czasu i zasobów .

OTOCZENIE PRAWNE I NORMY TECHNICZNE

Wprowadzenie teoretyczne do problematyki ćwiczeń scenariuszowych i ćwiczeń sztabowych w kontekście regulacji prawnych RODO, KSC, NIS-2, DORA oraz norm technicznychnych np:  ISO 27001, ISO 22301  

ĆWICZENIA PRAKTYCZNE


Ćwiczenia senariuszowe w praktyce. Celem ćwiczenia jest praktyczne przyswojenie technik facylitacji oraz zobrazowania wyzwań stojacych przed zespołem biznesowym i technicznymprzy obsłudze incydentu.

 





2
dni




4
godzin teorii




12
godzin ćwiczeń praktycznych




15
miejsc dla uczstników







Wybrani prelegenci


Robert Bigos
Członek Zarządu ISACA C/Katowice
Praktyk z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym w branży IT i w biznesie. Wiele lat pracował dla korporacji wspierając klientów o wysokim poziomie wymagań w obszarze dostępności i poufności informacji. Obecnie na co dzień wspiera swoich klientów w kompleksowej obsłudze projektów problemowych lub w sytuacjach krytycznych np. w obsłudze incydentów cyberbezpieczeństwa. W projektach angażuje się w różne role: audytora, architekta korporacyjnego lub menadżera sytuacji kryzysowej. Posiada certyfikaty: Enterprise Architect TOGAF i audytora CISA
Adam Mizerski
Prezes Zarządu ISACA C/Katowice
Pasjonat bezpieczeństwa (co współpracownicy nazywają obsesją) oraz metod oceny zintegrowanej (PN-ISO/IEC 27005/COBIT Risk IT/COSO) analizy ryzyka czego efektem ubocznym są prowadzone na własnej osobie badania terenowe z analizy ryzyk podczas skoków spadochronowych i nurkowania. Audytor systemów teleinformatycznych, ekspert ds. bezpieczeństwa oraz spełniony „karbowy XXI wieku” zarządzający przez wiele lat działem IT zgodnie z filozofią ITIL. W latach 2010-2016 biegły sądowy z zakresu informatyki przy Sądzie Okręgowym w Katowicach. Specjalista z obszaru informatyki w zakresie wyceny środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wartości spółek giełdowych realizowanych według wartości godziwej na potrzeby przygotowania sprawozdań finansowych według wymogów MSR / MSSF. Kierujący Zespołem Audytu Systemów Informatycznych w Departamencie Audytu Wewnętrznego VeloBank S.A. Wiceprezes Zarządu ISACA Katowice Chapter – Stowarzyszenia audytu, bezpieczeństwa i kontroli systemów informacyjnych oraz Rzeczoznawca nr 130 Izby Rzeczoznawców PTI.



Opłaty rejestracyjne

 

Członek Stowarzyszenia ISACA
2200 PLN
Osoba będąca członkiem ISACA i mająca uregulowane składki. Opłata NIE obejmuje  kosztów noclegu.


Pozostali uczestnicy
2500 PLN
Osoby niebędące członkami ISACA. Opłata NIE obejmuje  kosztów noclegu





Inne szkolenia i progamy certyfikcji organizacji ISACA


CISA
CISM
CRISK
CDPSE
CGEIT